Zdravotní problémy je potřeba řešit, a ne se za ně stydět

Když komukoli za nás lupne v zádech, belháme se na obstřik, rozbolí nás křečové žíly, už sedíme v čekárně a věříme, že léky a předepsané kompresní punčochy nám pomůžou.
S klidem chodíme vyplazovat jazyk, abychom předvedli zarudlý oteklý krk, ale abychom se přiznali, že máme problémy s inkontinencí, to bychom si raději nechali vyříznout jazyk. Problémy u žen mohou nastat po přirozeném porodu, díky obezitě, dlouhodobou fyzickou námahou apod.
Díky tomu je žena ve stresu. Bojí se pochovat své dítě, začne se vyhýbat společnosti, ovlivní to i její osobní život a celá situace má negativní vliv na její duševní stav. Začne trpět nespavostí a úzkostí.
lékaři u operace
Jenže , protože kdo jiný než lékař by se to měl dozvědět. On sedí v ordinaci proto, aby pomáhal lidem, kteří jsou nemocní. Překonejte stud, a i když budete mluvit se sklopenou hlavou a hanbou se budete propadat, až nahlas vyslovíte slova, že vám při menší námaze uniká moč, nemusíte se bát, že by se vám začal smát.
Vyšetří vás, nebo pošle na další vyšetření, protože i takto se může hlásit vážná onkologická nemoc.
Můžete dostat letáček s cviky na posílení pánevního dna, které budete pravidelně cvičit, nebo navrhne operativní léčbu.
Operace: jde o nasazení kroužku na močovou trubici. Ten zadrží proud v kritickou chvíli tak, že na ni močový měchýř dosedne a zabrání úniku moči.
Ale k tomu se přistupuje opravdu, když už nezabírá poctivé a pravidelné cvičení.
Pokud budete dělat vše správně, nejen že si zlepšíte kvalitu života, ale i sexuální prožitky, plodnost, dokonce tím předcházíte bolestem bederní páteře, nebo bolestivé menstruaci.
Rozpoznáváme tři nejčastější typy.
platíčka pilulek
Stresová:
Vzniká při tělesné zátěži. Projeví se únikem moči při fyzické aktivitě, která souvisí s náhlým zvýšením nitrobřišního tlaku-kašli, prudkém pohybu, smíchu, kýchnutí apod. Příčin může být spousta. Například oslabení pánevního dna těhotenstvím, porody, chronickým kašlem, obezitou, vrozenou dispozicí, kouřením, operacemi pánve aj.
Po porodu:
Vzhledem k tomu, že těhotenství a porod znamenají pro pánevní dno velkou zátěž, může se to projevit krátkodobě v poporodním období samovolným únikem. Pokud by problém trval déle než 6 měsíců, je to známka většího poškození pánevního dna a je potřeba to řešit.
Urgentní:
Je při tzv. hyperaktivním močovém měchýři. Projevuje se naléhavým nucením na močení většinou s únikem moči a to jak během dne, tak i v noci. Tito pacienti jsou psychicky i fyzicky vyčerpaní, zoufalí, protože to je problém, který je omezuje v každodenním životě. Příčinou mohou být neurologická onemocnění, nebo důsledek zánětu, nádorového onemocnění, nebo ozařování močového traktu.

Pomocníky, které si můžete zakoupit, abyste posilovaly pánevní dno, jsou Venušiny kuličky, vaginální závaží, nebo balonek Inco.
Pomůcky jsou cenově dostupné, díky jejich používání nemusíte pravidelně chodit do rehabilitačních zařízení.

Zdravotní problémy je potřeba řešit, a ne se za ně stydět
2 (40%)1
Tento záznam byl publikován v Zboží . Uložit odkaz do záložek.