Co všechno musíte brát v úvahu, než si začnete vybírat novou postel? Zvážit byste měli více aspektů.


O zdravém a kvalitním spánku se v poslední době hodně hovoří. Stále častěji trpí i mladší populace bolestmi zad nebo únavou. To všechno může mít spojitost s nekvalitním spánkem, který nám umí dát pořádně zabrat. Spánkem totiž trávíme i třetinu celého našeho života a pro náš organismus a celkové zdraví je kvalitní spánek nezbytností. Se správně zvolenou postelí se můžete i vy každý den vyspat doslova do růžova.

čas na změnu, jakou postel si vyberete vy

Jaký materiál zvolit

I když je cena postele velmi důležitá, na zdraví bychom nikdy neměli šetřit a tak i postel je dobré vybírat jen z těch nejlepších materiálů. Nejlepší takový materiál je jistě dřevo. Nábytek z masivu je vyroben z přírodního materiálu, který je přirozeně i zdravotně nezávadný. Dřevo se navíc velmi pevným materiálem, který je odolný proti poškození a vydrží stále krásné a jako nové i po letech. Masiv se také skvěle kombinuje s ostatními kusy nábytku i celkovým laděním interiéru. Zapadne zkrátka do jakéhokoliv stylu a vždy bude vypadat úžasně.
nohy z postele by vám trčet neměly

Na velikosti v tomto případě záleží

Postel vybírejte také podle její velikosti. Dostatek prostoru během spánku je velmi důležitý. I když někomu stačí méně prostoru a někdo je zase zvyklý se v noci pořádně roztahovat, minimum pro jednu dospělou osobu je šířka 80 centimetrů. Postel 160×200 je tak ideální rozměrem pro manželskou postel a také tím minimálním, který bude ještě pro dvě osoby vhodný. Jestliže vám to ale prostory v domácnosti dovolí, nebojte se dopřát si ještě větší postel. I na délce postele záleží, dostatek místa by každý spáč měl mít jak u hlavy, tak u nohou. Jestliže vám tedy nohy z postele trčí ven, popřemýšlejte o změně.
Ke kvalitní posteli patří i kvalitní matrace a rošt. Nejlepší možností jsou pak pružné dřevěné lamely, které poskytují dostatečnou podporu páteře a tím umožní i kvalitnější a pohodlnější spánek pro každého.

Tento záznam byl publikován v Zboží . Uložit odkaz do záložek.