Peníze na cokoliv

Někteří se svými penězi umí hospodařit, jiní se zase velmi lehce dovedou dostat do finanční tísně. Nejen ztrátou zaměstnání či dlouhodobé nemoci, ale i špatným zacházením s vydělanými penězi, se můžete velmi rychle ocitnout doslova na chodníku, bez střechy nad hlavou. Ztratit střechu nad hlavou asi nikdo nechce. Proto byste se měli velmi rychle vzpamatovat a svou finanční stránku řešit. Pokud už máte v bance nějakou půjčku, další od ní nečekejte. Banka vám rovněž odmítne jakýkoli úvěr, když budete mít záznam v registru. To ovšem nevadí nebankovní společnosti, která vám půjčí se zástavou nemovitosti i bez prokazování příjmu.

Více úvěrů, více splátek

Někteří lidé jsou nenapravitelní a doslova vytloukají klín klínem. Ano, řeč je o různých půjčkách a úvěrech. Vezmou si jednu půjčku, pak další a najednou zjistí, že nemají na zaplacení ani jedné pohledávky. Někdo by mohl namítnout, že jsou tito lidé nezodpovědní. Každý se ale někdy do podobné situace může dostat, proto nebudeme nikoho odsuzovat, ale raději se budeme snažit takovou situaci řešit co nejvhodnějším způsobem. Splátky jednotlivým věřitelům můžete dát do jedné jediné, a tím ulevit svému rozpočtu. Konsolidaci veškerých splátek vám umožní nebankovní americká hypotéka. Zůstane vám jedna jediná splátka a samozřejmě mnohem nižší.

Více půjček vás může připravit o domov

Na co si lidé berou nejvíce půjček, s kterými si potom neví rady? Vánoční dárky, dovolené nebo další půjčka na zaplacení té předchozí. To je jen malý výpis možných variant, jak se lidé můžou lehce zadlužit. Dokud splácíte, je všechno v pořádku, ale jakmile splátky přestanete zasílat svým věřitelům, okamžitě zahájí vymáhání, a to soudní cestou. Pokud nebudete okamžitě reagovat, budou vám vaše dluhy ještě více narůstat, a co je ještě horší, bude vám hrozit exekuce. Tomuto smutnému konci můžete předejít s nebankovní hypotékou, kterou můžete mít i se zápisem v registru.

Tento záznam byl publikován v Ekonomika . Uložit odkaz do záložek.