Chcete mít zdravé vlasy?

Ženu vlasy přímo dělají. U muže to již tak nutné není, ale žena s nehezkými vlasy, prostě není “celá”. Proto se některé ženy a dívky a již i dorostenky nechají ostříhat na ježka jako chlap, protože u těchto “účesů” případné nedostatky v podstatě nejsou poznat. Ano, jsou líné se o vlasy starat. A pozor, samozřejmě, že péče o porost na hlavě je při tom důležitá, ale co je základ, je péče o kůži. To je na prvním místě a jiné to nebude. Vlasy tam mají kořínky a podle jejich síly a zdraví také lidský vlas vypadá.
Čím tedy začít? Rozhodně koupí masážního kartáče. Ten se vám vejde kamkoliv a pokud si denně učešete hlavu, výsledek se dostaví.
vlasy v obličeji
Ale opět pozor, nejde o česání. Jde hlavně o to, aby hřeben celou dobu svým pohybem masíroval pokožku. Není tedy třeba česat se “na zádech”, ale snažit se jezdit jím po kůži na hlavě. Tím si totiž zajistíte její prokrvení, a tím samozřejmě také přísun kyslíku, který je hodně potřebný a velmi důležitý.
Další rady už jen v rychlosti.
·        Pokud to jen trochu jde, vyhýbejte se barvám. Ty pokožku nejvíce vysušují.
·        Dopřejte občas vlasům “masku”, nejraději přírodní, ne chemickou.
·        Po koupeli vlasy nechte vydechnout, nekartáčujte je ihned. U cibulek kořínků je vlhko. Námaha jim škodí.
·        Když už zjistíte, že není něco v pořádku, navštivte dermatologa. Měl by vám provést testy co vám schází a podle toho se zařídíte.
·        Jakékoli chemické prostředky, když už se tedy bez nich nemíníte obejít, vám mohou při nesprávném postupu způsobit více škody než užitku. Alespoň už tedy dodržujte návod na použití.
růžové vlasy
Téma vlasy a péče o ně je samo o sobě hodně sáhodlouhé, a já jsem vybral jen základní věci. Není možné zde probrat úplně všechno, například chemické přípravky, nemoci kůže (vlasů), a další a další maličkosti.   
Pokud si nejste jisti navštivte odborníka, vyplatí se vám to.

Tento záznam byl publikován v Krása . Uložit odkaz do záložek.