Dovolená snů: božské Maledivy

Několik stovek malých atolů, typických svým bílým pískem, tyrkysovým průzračným mořem, kde vidíte na dno i z pěti metrové hloubky, bujná vegetace zelených palem, sedmihvězdičkové hotely nebo samostatné vily s bazény a soukromou pláží k dispozici.

–          Ráj v Indickém oceánu
Nejteplejší z oceánů zajišťuje, že je okolo Malediv stále velmi teplé moře, které má v koupací sezoně osmadvacet stupňů. Podle místních má republika Maledivy tisíc sto devadesát dva atolových ostrovů. Na dvou stech sedmdesáti dnes stojí hotely, vily a bungalovy, na dvou stech žijí domorodci. A ten zbytek je neobydlený. Můžete některé navštívit, jiné jsou v soukromém vlastnictví.

Zelená, modrá a bílá

To jsou barvy Malediv. Skutečně tady nic moc jiného vyjma zelené vegetace, tedy mnoha druhů palem, bílého písku a stovky odstínů modré barvy nenajdete nic jiného. Tato dovolená je ideální pro lidi, kteří si potřebují odpočinout, utéct od stresu v Evropě nebo Americe a zažít něco nového, klidného, neuspěchaného a zcela přírodního.
–          Plavci
–          Milovníci slunce
–          Potápěči
–          Rybáři
–          Jachtaři

Hlavně tito lidé by se sem měli alespoň jednou za život vypravit. Do konce svých životů na takovou dovolenou nezapomenete. Vzhledem k exkluzivitě těchto míst je zde ideální destinace pro novomanžele. Můžete zde zažít terapii horkými kameny, masáže, výbornou kuchyni a samozřejmě pocit ráje na zemi.

Ostatně už doprava je zážitek. Z letiště na ostrově Malé jste na jednotlivé ostrovy přepravováni nikoli loděmi, ale hydroplány. Tedy letadly, které přistávají na vodě. Moře je totiž tak mělké, že by se sem nedostaly ani malé motorové čluny.

–          Měkké drogy jsou zde zakázány
Stejně jako alkohol. Všechen alkohol si musíte nechat ve skladu v Malé – na ostrovy nesmíte vzít žádný vlastní alkohol ani cigarety. V hotelech mají turisté povolenou konzumaci alkoholu, ovšem k ceně alkoholu se připočítává vysoká daň.
Na Maledivách vládne islámské náboženství. 

Tento záznam byl publikován v Dovolená . Uložit odkaz do záložek.