Kokosový olej: multifunkční společník každé ženy

Určitě jste již slyšela o kokosovém oleji. Jeho účinky jsou téměř okamžité a hlavně dlouhodobé. Můžete hodně ušetřit a zároveň očekávat kvalitu. Kde všude můžete tento olej využít, k čemu je v hodný a jaké uplatnění pro něj najdete třeba v kuchyni nebo v koupelně? Všechno vám povíme v tomto článku.

o   Chcete zhubnout?
Kokosový olej je ideální na dlouhé trávení. Postupně se vstřebává a uvolňuje ve vašem energii velmi pomalu a postupně. Kokosový olej není tuk jako sádlo nebo olivový olej. V těle se neusazuje, nemá vůbec žádnou chuť ani vůni. Je zcela přírodní a bez aromat nebo cukru. Můžete jej používat denně a nepřiberete z něj ani deka. Navíc na rozdíl od ostatních tuků neobsahuje cholesterol nebo proteiny. Kokosový olej je výborným pomocníkem, pokud se snažíte zhubnout.

kokosový olej

o   Smažíte?
Podle vědců je tento olej nejlepší, jaký si můžete dopřát. Pravda, nepatří k nejlevnějším, ale vzhledem k tomu, že je čistý a zdravý, to za to stojí. Na rozdíl od ostatních olejů je zdravý, neobsahuje laktózu ani žádné alergeny – proto je velice vhodný místo másla na chléb. Ano, můžete ho použít jako margarín nebo jako tuk pod maso, případně na smažení. Kokos je zcela bez zápachu, proto není problém na něm připravit i sladké jídlo.

o   Kosmetika
Kokosový olej můžete použít jako léčbu suchých vlasů i suché pokožky. Můžete si připravit i zábal na ruce.

o   Zapomeňte na kvasinkové infekce
Kokosový olej je nejlepší na nejrůznější intimní potíže. Jako jeden z mála olejů ho můžete využít jako lubrikační. Při jakémkoliv poškození vnitřní tkáně je možné mazat právě tímto olejem.

terapie

o   Nejlepší proti suché pokožce
Hlavně v létě. Aplikujte kokosový olej jako balzám na rty, budete ho milovat – vaše rty budou hebké a pokud budete používat kokosový olej pravidelně, nebudou popraskané. 

Tento záznam byl publikován v Ženy . Uložit odkaz do záložek.