Háčkování – zábava i pomoc dobré věci

Háčkování se může jevit jako spíše ženská záliba a činnost, mužům však není vstup zakázán. Není však tajemstvím, že se po poslední době vrací háčkování na výsluní. Již dávno se nejedná o činnost pro seniory, kteří si touto činností krátí svůj čas. Háčkování se věnují lidé každého věku, pořádají se různé výstavy a soutěže. Určitě jste již zahlédli háčkované medvídky, zajíčky, sovičky, různé postavičky, srdíčka.  Háčkované jsou také různé vkusné ozdoby na vánoční stromek nebo velikonoční dekorace.  Nejsou výjimkou ani čepice nebo i tašky a kabelky, obaly na květináče, svícny…
novorozenec fotografie
Pokud jste i vy propadli této činnosti, která je pro vás navíc třeba relaxací, můžete se zapojit do projektu, který pomáhá.
Nezisková organizace Nedoklubko z.s., která podporuje děti, jež se předčasně narodily, a také jejich rodiče, nyní pořádá projekt Chobotničky pro kulíšky. Cílem je výroba malých háčkovaných chobotniček pro děti, které musejí z důvodu předčasného narození setrvat v nemocnici.

Tyto děti jsou pro nevyvinutí svých základních orgánů připojeny na přístroje a nemohou tak trávit první chvíle a dny života v blízkosti svých rodičů. Průzkum ukázal, že chapadla chobotniček připomínají dětem pupeční šňůru matky a děti tak mají tendenci se jich držet. Díky tomu si netahají zbytečně zavedené hadičky s přísunem kyslíku, výživy a podobně. Celkově pak tyto děti dobře prospívají a jsou spokojenější. Lékaři i rodiče si tohoto háčkovaného společníka velice pochvalují.
háčkovaná žába
Pokud vás myšlenka této akce zaujala, můžete se o ní blíže dozvědět na webových stránkách organizace. Je zde také popsáno, jak má chobotnička vypadat, nebo co je potřeba pro to, aby se dostala k děťátku.
Máte-li tedy dostatek času, jste zruční a háčkování vás baví, můžete svůj koníček povýšit na vyšší úroveň a mít dobrý pocit z pomoci druhým. Případně může být tato myšlenka motivací pro to vzít do ruky háčkovací náčiní.

Tento záznam byl publikován v Hobby . Uložit odkaz do záložek.