Jak prodloužit výdrž baterie u Notebooku

Životnost naší baterie lze mimo jiné prodloužit vhodnou aplikací, která může zabraňovat zbytečnému plýtvání elektrické energie. Všechny operační systémy obsahují aplikace pro řízení a omezování spotřeby energie v baterii. Přímo v operačním systému Windows 10 řídí napájení notebooku z baterie. Existují však i programy třetích stran, které dokáží mnohem lépe optimalizovat spotřebu energie. Nyní se vám pokusím představit některé z nich.
pracovní prostor
BatteryMon – freeware
Tento program umožňuje sledovat stav baterie v notebooku. Kromě kontrolování stavu v reálném čase dokáže také odhadovat přibližnou dobu vybití baterie. Dále také shromažďuje o baterii různé analýzy a podává další informace a tipy o vaší baterii.

Battery Optimizer – freeware
Tato další výborná aplikace umí skenovat operační systém a nabízí vypnutí určitých vybraných programů, které nejsou v daný okamžik zapotřebí a zbytečně berou výkon a energii. Nejdříve proběhne celkový sken systému a poté vypočítá a zobrazí, kolik lze každým vypnutím aplikace získat minut navíc do dobití baterie. Rozhodnutí je vždy nakonec na uživateli programu a poskytuje také celkový monitoring baterie a jejího stavu.
tužkové baterie
Save Battery – freeware
Zobrazuje celkový stav baterie a dobu do vybití na obrazovce. Celkově prodlužuje životnost baterie, upozorňuje na její přepětí a kontroluje, kdy je baterie nabitá. Tento program nabízí také různé alarmy, které vás můžou upozorňovat, pokud se vaše baterie začne vybíjet, nebo pokud její hodnota dosáhne určité hranice. Tyto alarmy jsou také určené k tomu, pokud se spustí nějaká aplikace, která začne rapidně odčerpávat velké množství energie. Aplikace také nabízí dlaždice, které generují grafy spotřeby baterie, grafy ukazující vývoj baterie a její naplnění a také její další vybíjení. Tato funkce může být velice užitečná, pokud se vám velmi rychle spotřebovává energie v baterii a vy vůbec nevíte z čeho to může být.

Tento záznam byl publikován v Online . Uložit odkaz do záložek.