Metoda, díky které je porod snazší


Každá žena, která je těhotná si je vědomá toho, že jednou přijde den, kdy své miminko bude muset porodit. Většina žen se tohoto dne děsí už od samotného počátku jejich gravidity a i z toho důvodu, si nejsou schopné toto znamenité období užít. Má to však i další následek, protože stres a nervozita se v „den D“ ještě znásobí a samotný porod je těžší a komplikovanější. Existuje však metoda, která vám pomůže k tomu, abyste byly na porod připravené a tím pádem se ho nebály.
břišní tanečnice.jpg


Doporučeno – tančete břišní tance


Málo sportů a tanečních kreací je v době těhotenství pro ženu vhodných. Mezi ně ovšem nepatří břišní tanec, který vás přivede k úspěšnému porodu. Tyto tance se doporučují hlavně z hlediska procítění pánevní oblasti ženy, aby lépe chápala to, co je s ní děje, a jakým způsobem můžou být krouživé pohyby jejího břicha pro ni nápomocné.

Nejedná se o žádnou náročnou techniku, otřesy a fyzickou zátěž, kterou by žena při tomto tanci absolvovala. Naopak je dokázáno, že pro miminka jsou pohyby, které se provádí při tanci příjemné a uklidňující.

Největší předností tohoto cvičení a současně harmonie je to, že poznáte z bližšího úhlu podstatu pánevního dna a připravíte svou pánev na proces, kterým si bude muset u porodu projít. Jedná se však o uvolňující, meditační cvičení doprovázené užitečnou přípravou k tomu, jak bez problému porodit.
těhotná se srdcem.jpg


Kurzy břišních tanců


Pokud se chcete zapsat do nějakého kurzu, nemusíte vyhledávat jen takový, ve kterém budou tančit těhotné maminky. Přivítají vás do kolektivu i v případě, že mezi nimi budete jediná „těhule“. Sílu a dynamičnost pohybů si zvolíte sama, taktéž jak tempo, které byste měla mít spíše klidnější. Nemusíte se však omezovat jen na kurzy pro těhotné, co určitě sama oceníte. Obzvláště v době těhotenství je někdy i dobré, když se pohybujete v kruhu lidí, kteří na tom nejsou stejně jako vy, aby vás vytáhli z každodenního režimu a myšlenek jenom na to, co se s vámi momentálně děje.

Tento záznam byl publikován v Ženy . Uložit odkaz do záložek.