Proč důvěřovat látkovým plenám

Stoprocentní bavlna – když se řekne 100% bavlna, zní to velmi příjemně, a nikdo si pod tím nepředstavuje nějaký problém. Obecně se ví, že je to materiál nealergický, zcela zdravotně nezávadný, a že jde o rostlinu, z níž se vyrábí textilní vlákno. Nebezpečná mohou být u bavlněných oděvů pouze některá barviva, ovšem to se netýká látkových plen.

látkové pleny

Dají se vyvařit – bavlněné plenky se dají prát na velmi vysokou teplotu, tím pádem se efektivně zbavíte všech nečistot a také různých mikroorganismů. Pleny lze také na vysokou teplotu žehlit, a tím pak spolehlivě zlikvidujete všechny ostatní patogeny. Praní na 90 stupňů Celsia plenkám neuškodí, nemusíte mít obavy, že by se rozpadly.

použití látkových plen

Bryndáčky, ručníky, osušky – z látkových plen v sadě lze vytvářet různé potřebné předměty, jako jsou ručníky nebo osušky pro kojence a batolata. Výhodou tohoto materiálu je, že je velmi měkký a příjemný na dotek, a to zcela bez kompromisů. Na klasické plenky jsme byli zvyklí již za socialismu a nikdo je nepovažoval za nějaké zlo. Naopak současné jednorázové plenky jsou plné chemických látek a mnoho lidí se od jejich aplikace odvrací.

Podklad na sedací soupravu – látkovou plenu lze rozložit do velkého čtverce a ten použít jako podklad při pokládání miminka, případně domácích mazlíčků, jako jsou např. křečci či morčata, na povrchy, které nechcete zašpinit. Plenku lze rozložit na koberec, na sedací soupravu, na křeslo či do postele a v případě jejího potřísnění ji jednoduše vyperete. Pro jistotu je vhodné podložit plenku igelitovou fólií, to pro případ úniku nějakých tekutin, např. moči.

Hadry a hadříky – starší potrhané pleny nevyhazujte, využijete je jako perfektní savý hadr na podlahu nebo na utírání prachu, čištění bot, nábytku a dalších ploch v domácnosti. Plenka se může hodit i do garáže nebo domácí dílny na různé technické účely.

Tento záznam byl publikován v Zboží . Uložit odkaz do záložek.