Proč si pořídit bungalov na klíč


Proč si někteří lidé rádi pořizují domy typu bungalovů a proč jim dávají přednost před výškovými stavbami? Tu zásadní roli nemusí hrát pořizovací cena, spolehlivost stavební firmy včetně bezpečnosti a ochrany osobních údajů https://www.enerdomy.cz/zasady-pro-pouzivani-souboru-cookies, ale zejména praktičnost a také osobitý vzhled těchto typů staveb.

rodinný bungalov

Budete se tu cítit jako doma – domy typu bungalovů jsou přízemní stavby a v takových objektech se většinou cítíme příjemněji, než v jiných typech staveb. Je to zřejmě proto, že máme kolem sebe dokonalý přehled o veškerém dění. Máme při ruce kuchyň, obývací pokoj, dětský pokoj i ložnici, a vše je v dosahu pouhých několika kroků. Možná tu také jistou roli hraje i panoramatické vidění našeho zraku – důležité je pro nás zejména to, co se odehrává v horizontu našeho zorného úhlu, tedy v úzkém, ale poměrně širokém pásu. Markantní je to například u monitorů výpočetní techniky nebo televizních obrazovek, kde dnes v drtivé většině převládá rozměrový poměr 16:9, zatímco dříve tomu bylo (u starých televizí a monitorů) 4:3.

terasa u domu

Pád ze štaflí přežijete – kdo se odhodlá něco na svém domě opravit, rekonstruovat nebo instalovat, a půjde-li o výškovou stavbu, bude zapotřebí buď lešení, anebo alespoň štafle či žebřík. Lešení bývá relativně bezpečné, ale s žebříkem to tak slavné není a pád z vratkého žebříku z pěti metrů se vám může stát osudným. Toto je také jeden z důvodů oblíbenosti bungalovů, kdy při práci na střeše nebo na domovní fasádě vám prakticky nehrozí vážnější úraz.

Bude se vám líbit – na bungalov je vždy celkově hezčí pohled, než na výškovou stavbu. Tu si můžete užít zejména z velké dálky, kdy ji přehlédnete ve své komplexnosti, ale zblízka si před domem připadáte, jako před obludným monstrem. Bungalov i zblízka bude vypadat k světu, bude se vám líbit, protože dobře přehlédnete všechny jeho části a bude vám připadat jako roztomilý dětský domeček – dětská hračka pro panenky.