Strach z roli mámy

Žena je sama o sobě silná osobnost a snese toho neuvěřitelně moc. Pere se s kdejakými překážky, které sebou život nese a je připravená je za všech okolností zvládnout. Z čeho mívají ženy často strach je pozice mateřství. Často to odkládají na poslední chvíli, protože obavy, které sebou přináší role matky jsou pro ženy pochopitelné, ale i oprávněné.
těhotná žena

Když biologické hodiny netikají…

To, že je žena předurčena k mateřství ještě neznamená, že se do roli mámy vyloženě těší.Mnoho žen má strach z toho, co nastane po narození dítěte a do jaké míry jim dítě změní jejich život. Proto odkládají myšlenku být matkou na co nejpozději, aby získali čas se na novou životní situaci dostatečně připravit. Pravda je však taková, že na mateřství se připravit nelze, musíte si ho jednoduše prožít.
zívající mimčo

9 měsíců těhotenství

Největší životní změnou, jaká může pro ženu přijít je těhotenství. Devět měsíců v sobě nosit dítě, které udělá na vašem těle nejen fyzické změny, ale hlavně psychické. Hormony jsou záludné a dovedou potrápit, to ale ještě neznačí, že je neustojíte a musíte mít předem strach z toho, do jaké míry vás tento proces dovede poznačit.
mamka s prckem

Co vám těhotenství přinese a co naopak sebere?
·        VŽDYCKY PŘÍNOSEM:
1.     Vaše dítě– narození dítěte bude největší událost ve vašem dosavadním životě a věřte, že jen pozitivní!
2.     Rodinné soužití – když se vám narodí dítě stane se z vás rodina a na tom se do konce života nic nezmění.
3.     Zodpovědnost– jestli jste se pokládala za trochu nezodpovědnou osobu, vše se rázem obrátí k lepšímu, s dítětem člověk taky dospívá.
4.     Láska– tak obrovskou lásku, jakou prožijete se svým dítětem vám žádná jiná nevynahradí, taková láska je jen jedna a je na celý život!
·        ZTRÁTY….A NÁLEZY
1.     Dokonalá postava – těhotenství přináší i kila navíc a trápení s poporodní váhou. Tu však můžete kdykoliv získat zpátky, takže předem nepanikařte.
2.     Čas– ztráta svého volného času vám může zpočátku lézt na nervy, mějte ale na paměti, že ho budete věnovat někomu, kdo vás potřebuje a to bude nejlépe využitý čas, jaký můžete zažít.
3.     Spánek– narození dítěte sebou přináší i nějaké oběti. Nejvíce v podobě nedostatku spánku, na který nejste zvyklá. Vše se ale časem srovná a vy se opět jednou vyspíte „do růžova“.
4.     Společenský život– ať už jste předtím žili společenským životem na večírcích, nebo si ráda zašla do kina a všeobecně někam ven, na nějakou dobu pro vás toto období bude pasé. Ovšem, když vám děťátko vyroste, nebude problém ho dát někomu spolehlivému pár hodin na hlídání, abyste si odpočinula.
5.

Tento záznam byl publikován v Ženy . Uložit odkaz do záložek.