Inspirujte se u kvalitních zdrojů

Dnešní podnikatelé to rozhodně nemají snadné. Všichni se určitě shodneme v tom, že vláda, kraje, magistráty i městské úřady prostě nijak neusnadňují podnikatelům život. Místo, aby byla maximálně podporována české ekonomika, úředníci jakoby chtěli neustále házet českým podnikatelům klacky pod nohy. Aby toho nebylo málo, svou míru buzerace uplatňuje také Evropská Unie se svými nesmyslnými předpisy. A aby snad ubozí podnikatelé nevyšli ze cviku, jsou zde požadavky současné doby, které se týkají oblasti ekologie a sociální zodpovědnosti.
Chcete ještě podnikat? Neodradilo Vás to? Tak buď jste učiněný blázen, nebo na to prostě máte. Doufáme, že je to ten druhý případ.
tanec folklór

Nemarněte čas čtením a sledováním nesmyslů

O úspěšném podnikání byla napsána spousta úspěšných kniha a najdete spoustu motivujících webových stránek na téma podnikání. V tom obrovském množství je velmi obtížné určit, co má smysl číst či vzhlédnout a co nikoli. Poradíme Vám. Ve většině případů je to naprostá ztráta času. Tak jako Vy si chcete vydělat peníze podnikáním, mnozí si vydělávají peníze psaním knih a správou ekonomicky úspěšného webu, Vy je nezajímáte. Co dělat? Kde hledat nápady a inspiraci?
Pokud chcete podnikat,inspirujte se v minulosti. Čtěte příběhy úspěšných podnikatelů. Je to jednak mnohem zábavnější než četba motivačních knih, má to totiž příběh a jednak je to velmi poučné pro Vaše úspěšné podnikání.
Začněte třeba příběhem Tomáše Bati, který byl naprosto dokonalý a geniální podnikatel. Pojďme si shrnout pár bodů jeho úspěchu.
domy ve Zlíně

  • Obul všechny lidi.Nabídl cenově dostupné zboží i lidem, kteří dosud byli odkázaní na obyčejné dřeváky.
  • Věděl, že výkon záleží na podmínkách.Jeho sociální politika byla přímo nadčasová a byla učebnicovou ukázkou toho, co dnes rádi nazýváme občanskou zodpovědností.
  • Byl patriot. Jeho město Zlín mu vděčí za velké množství staveb. Usiloval o rozvoj svého regionu.
  • Inspiroval se u správných lidí.Jeho úspěch spočívá v tom, že on sám se inspiroval u úspěšných osobností své doby.
Tento záznam byl publikován v Hobby . Uložit odkaz do záložek.