Ubytování ve Velkém Mederu s polopenzí v blízkosti termálních koupališť

Velký Meder je obec v Podunajské nížině, kde se vyskytují termální prameny. Je zde vybudováno rozsáhlé rekreační zařízení s několika bazény a vířivkami, s možností koupele v kryté hale anebo ve venkovním prostředí.

Termální voda, kterou jsou zásobeny všechny vodní lázně, vykazuje příznivé zdravotní účinky na lidský organismus a je to mnohem lepší volba, než klasické bazény s chlorovanou vodou. Bazény jsou v provozu celoročně, takže se tu můžete koupat ve venkovních nádržích třeba i v zimě, kdy venku sněží a mrzne.

voda v bazénu

Nemusíte být v bazénu celý týden

Velký Meder ubytování s polopenzí nabízí skutečný komfort a možnost relaxovat takříkajíc bez omezení. Můžete si tu dopřát lahodné pokrmy, procházky na čerstvém, vzduchu v krásném prostředí a samozřejmě koupel v některém z několika bazénů s termální vodou. To však neznamená prožít jednotvárně laděný týden či čtrnáct dnů na jednom místě, Slovensko je překrásná země plná přírodních krás a historických pamětihodností a také některých zajímavých technických staveb.

vířivka s vodou

Doporučit bychom vám mohli návštěvu Bratislavy, s prohlídkou mostu SNP a kavárny UFO s nádhernou vyhlídkou na město. Na druhém břehu Dunaje si nenechte ujít Bratislavský hrad a televizní věž Kamzík.

Z Velkého Mederu to není daleko ani do Maďarska, doporučit bychom vám mohli Budapest a jedno z nejkrásnějších sladkovodních jezer v Evropě – Balaton.

Pokud vás však zajímá hornatá oblast, máte možnost vycestovat do Slovenského rudohoří, na Malou či Velkou Fatru, případně ještě dál do Nízkých nebo Vysokých Tater. Slovensko je pro cestování zajímavé zejména z toho důvodu, že je velmi členité a rozmanité, jsou tu oblasti vysloveně nížinného charakteru s mnoha hodinami slunečního svitu, které plynule přechází v kopcovitý terén pahorkatin a postupně až horských svahů s nadmořskou výškou nad tisíc metrů.