Aby bolení zoubků nebylo utrpením

Už většina budoucích rodičů slyší o tom, že prořezávání dětských zoubků je kapitola, která sebou přináší probdělé noci, pláč, který je ze všech největší a nespokojenost dítěte (po celých 24 hodin), tím nejhorším obdobím, kterým si bohužel budou muset projít. Není to však psané pravidlo a najdou se i takové děti, kterým přirozený proces růstu zoubků nijak nevadí a zvládnou ho levou zadní. To však nemusí být váš případ, a tak je dobré mít po ruce několik rad, jak si tímto obdobím utrpení projít co nejsnadněji.
veselý chlapeček.jpg

Tišení bolesti zevnitř

Velké díky těm lidem, kteří přišli s vynálezy na tišení bolesti, které opravdu fungují. Ne vždy totiž byly k dispozici a byla jich taková řada. Dnes už vašemu miminku můžete pomoci speciálními gely, které mají chladivý účinek a utlumují bolest tak, že umrtví miminku zduřelou dáseň. Jejich časté používání je však nevhodné, právě proto se na ně zaměřte pouze v případě, kdy je to opravdu nutné, tedy ve fázi, kdy se zoubek ještě nevyklubal.
Masírování dásní je dalším řešením, se kterým můžete sklidit velký úspěch. Na trhu seženete velkou řadu gelových kousátek, které se vloží do lednice, aby zchladili dítěti pusinku zevnitř. Báječně vám poslouží i dětský náprstek, kterým můžete vašemu miminku nejen pomoci při čištění prvních zoubků, ale i promasírovat celou ústní dutinu.
pusinka na čelíčko.jpg

První pomoc zvenčí

Pokud si nevíte rady a vaše miminko nic ve své pusince dlouho neudrží nebo mu to není (pochopitelně) příjemné, máte ještě druhou možnost, a to docela účinnou (možná i účinnější). Pořiďte si olejíček, který slouží na zklidnění zvenčí tak, že ním promasírujete děťátku líčka. Je lepší hned z několika důvodů:
dítě ho nespolkne
nezmizí ani nadměrným slintáním
je pouze na přírodní bázi
dlouho vydrží a pokud ne, můžete ho mazat celý den
Jestli věříte na magii, vyzkoušet můžete i jantarové korálky, které jsou pro děti nezávadné a působí kladně při tišení bolesti zubů. Mnoho maminek si jejich sílu a energii nemůže vynachválit!
náhrdelník na zoubky.jpg

Je opravdu náročné prát se s tímto problémem, kterému se jako rodiče nevyhnete. Myslete však na to, že je důležitá i emoční stránka, kterou dítěti v tomto období poskytnete. Dopřejte mu hodně objetí, chování a lásky, kterou potřebuje pro útěchu, aby se mu toto období překonalo – co nejsnadněji.

Tento záznam byl publikován v Ženy . Uložit odkaz do záložek.