Dům s inteligencí

Mít moderně zařízený domov už dávno neznamená mít v obývacím pokoji největší televizi a v kuchyni novou myčku na nádobí. Moderní domov má už svou vlastní inteligenci, samozřejmě s trochou nadsázky řečeno. Jedná se o obydlí, které je zařízeno tak, aby bylo co možná nejkomfortnější a zároveň nepříliš náročné na spotřebu energií. Samozřejmě, že se stále nejedná o nic kdovíjak levného. Ovšem vyšší investice se v dlouhodobém horizontu rozhodně vyplatí.
inteligentní domácnost přes mobil

Veškeré vybavení je moderní

Aby inteligentní dům mohl správně fungovat, je potřeba ho vybavit moderním zařízením nejen v podobě spotřebičů, ale například také osvětlení, termostatu, zavlažování nebo vytápění. Základem je ale elektroinstalace, díky které vše bude fungovat tak jak má. Na tu se pak napojí všechny potřebné systémy domu, respektive bytu.

Co to umí?

Inteligentní dům by v prvé řadě měl být vysoce efektivní a nabízet svým majitelům dokonalé pohodlí. Efektivitou se v tomto případě myslí hlavně nízká spotřeba. Není snad rok, kdy by nezdražila voda, plyn a samozřejmě také elektřina. Proto je nutné šetřit kde se dá. S dobrým nastavením můžete uspořit ročně i několik tisícovek, což nejsou zrovna zanedbatelné peníze. V rámci úspor můžete inteligentní dům nastavit tak, aby se například zbytečně netopilo, když se zrovna nenachází doma. V letních měsících pak můžete alespoň část elektřiny pomocí solárních panelů. Těch možností je ale daleko více.
ovládání domu mobilem

Ovládání

Skvělé na tom je, že vše můžete ovládat ze svého mobilního telefonu, případě tabletu. Některé starší systémy mají ještě speciální ovladače, ale ty nejnovější se už dají obsluhovat pomoci chytrého mobilního zařízení. Všechny firmy, které se specializují na tvorbu inteligentních domů, už ve svém vlastním zájmu svým klientům nabízejí zcela intuitivní ovládací program, který by měl pochopit každý, kdo měl alespoň jednou co do činění s jakoukoliv aplikací na mobilním telefonu.

Tento záznam byl publikován v Technika . Uložit odkaz do záložek.