Žena v singlu

Život v singlu je pro někoho nepředstavitelný, pro jiného útěchou. Nemusí vždy znamenat pohromu, že zůstaneme „na ocet“, vždyť své přátele nebo partnera můžeme vídat pravidelně. Ani zvířata vás neomezí, pejska vyvenčíte, ale nebude vám diktovat, co máte a jak dělat, s kočkami je situace snazší, ty vyžadují pouze čistý pelíšek, toaletu a dostatek vody a krmiva.
žena u jabloně

Být pánem svého času

Lidé v singlu často ocení dostatek času na své vlastní zájmy, na četbu, pohodlí v posteli, vstávání o víkendu, kdy vás napadne. A samota? To je jen relativní pojem, máte přece dostatek přátel. A sex? Není nutné se kvůli němu vázat tak, že bude podmíněný pravidelným praním, žehlením, vyvářením a dalšími „manželskými povinnostmi“.

Vlastní životní styl

Spousta žen se stydí za své vlastní niterné tužby a přání, jestliže vstoupí do vztahu s mužem a žijí pod jednou střechou. Zkrátka se stane, že se oblíbená noční košile nebo pyžamo zastrčí hluboko do skříně a vytáhne model, který můj protějšek nebude kritizovat. Zároveň s tím se omezí pleťové masky, nevzhledné, ale pohodlné účesy, nevkusné, avšak nesmírně příjemné a přítulné bačkory. To je však chyba, vztah by měl být otevřený a naprosto volný. Pokud ten váš nerespektuje vaše rozhodnutí o vlastním vkusu či nevkusu, o vašich zálibách a tužbách, nebyl to ten pravý. Svůj vlastní styl se snažte udržet po celou dobu tak, dokud vám vyhovuje, a nenechte si k prožívání vlastního života diktovat podmínky.
holka s kšiltovkou

Být sama sebou

Romantické filmy – na jejich sledování budete mít dost času, stejně tak na přemýšlení nad tématy, která z nich vyzařují.
Rozhovory s kamarádkami – proč se nezdržet déle tam, kde se cítíte spokojená? Klidně si celý večer povídejte, tím rozproudíte energii a rozpustíte staré usazené bloky. Nejcennější je, být spokojená a dělat to, co mě baví. To je ostatně také smyslem života, zdá se to možná nadnesené, ale je v tom kus velké moudrosti.
Výzdoba bytu – svůj životní prostor si zařiďte podle svého, kompromisy nemají smysl tam, kde se máme cítit v bezpečí. Klidně si nechte vymalovat pokoj narůžovo podle svého vkusu, zapalujte aroma lampy a namísto teplé večeře si dejte lehké zeleninové jídlo, když vám to vyhovuje.

Tento záznam byl publikován v Ženy . Uložit odkaz do záložek.