Hurá na pleť. Přírodně

Slupovací masky. Kolagenové krémy. Vyhlazovací injekce. Návštěvy kosmetiček. Tohle všechno a mnohem víc jsou ženy ochotné podstoupit jen pro to, aby měly svěží pleť bez nedokonalostí. Utrácíme několik stovek měsíčně za jeden, dva týdny bez pupínků. Ozdravné kůry jsou nutné opakovat aspoň jednou do týdne, jinak se změny neprojeví.
Přitom není třeba vkládat nemalé peníze v drogeriích. Není třeba chodit do kosmetických salónů. Veškeré ingredience masek, které vám nyní představím, jsou dostupné v obyčejné samoobsluze i v té nejzapadlejší vesničce naší republiky. Ba co víc – většinu z nich máme každá doma.
kosmetické ošetření

Medovo-jogurtová maska

Ingredience: Med, bílý jogurt (+ rozemleté vločky)
Postup přípravy: Vždy je lepší masku nanášet začerstva, takže není nutné připravovat ji v nějakém velkém množství. Poměr medu a jogurtu je 1:1, já osobně tedy míchám jednu polévkovou lžíci bílého jogurtu a jednu polévkovou lžíci medu (pro peelingový efekt jednu čajovou lžičku vloček).
Použití: Masku není nutné nechávat před použitím odležet, takže ji můžete nanášet hned poté, co ji namícháte. Pleť předtím odličte a dobře osušte tak, jinak by se směs smíchala s vodou a z tváře by vám kapala.
krém v poháru
Na obličej nanášíme slabou vrstvu směsi, nemusíme se bát, že by nám podráždila okolí očí, je možné ji tedy napatlat úplně všude, a to i na rty (pokud můžu mluvit za sebe, na rtech mi nevydrží moc dlouho, protože ji díky její báječné chuti vždy slížu). Masku necháme zaschnout (cca 15minut) a můžeme nanést další vrstvu. Takto to můžeme opakovat až pětkrát, čistě podle vlastních potřeb.
Už samotný název napovídá, že tato maska bude zdravá. Navíc ji s jejím prostým složením můžete vyrábět doma každý den, hezky v malém množství, aby se nám nezkazila. A k čemu je vlastně tato směs dobrá? Pleť krásně vyhladí a vypne, navíc jí dodá svěží nádech a eliminuje nedokonalosti ve formě fleků. V případě, že trpíte na akné, maska zarudlé pupínky zesvětlí a zmatní tak, aby nebyly viditelné. V případě, že přidáte také namleté vločky, podrobíte tak pleť přírodnímu peelingu.

Maska z lněných semínek

Ingredience: Mletá lněná semínka, horká voda
Postup přípravy: Příprava zabere ani ne tři minutky, avšak ještě před nanášením musíte nechat směs odpočinout. Jestliže koupíte již předem pomletá lněná semínka, vaše plus, pokud ne, nic se neděje, pomlít se dají i doma. Z vlastních zkušeností můžu říct, že mletá semínka jsou lepší, protože se snadněji dávají na pleť a hlavně na ní drží. Polévkovou lžíci pomletých lněných semínek zalijeme horkou, převařenou vodou v poměru 1:2 (prostě aby byla semínka celá pod vodou + zhruba dva-tři centimetry vody navíc). Směs zamícháme, přikryjeme a necháme na kuchyňské lince hodinku odpočívat. Pokud na masku nespěcháte, můžete ji takto nechat ležet až do večera. Lněná semínka do vody vyloučí svůj přírodní olej a nabobtnají, takže nám ve výsledku vznikne slizovitá hmota.
Použití: Před nanesením masky si obličej opět odličte a osušte, převlékněte se do nějakého trika, které můžete ušpinit, pro jistotu si navíc na hrudník můžete hodit ručník. Směs nanášíme prsty na obličej opatrně tak, abychom nikde nekydli, a necháme 15 – 20 minut zaschnout. Postup můžeme opakovat znovu, dejte si ale pozor, první zaschlá vrstva se může drolit a ta druhá nemusí držet, osobně tedy upřednostňuji nanést druhou vrstvu a lehnout si na záda tak, aby mi o obličeje neopadala. Obličej poté od masky omyjeme.
Přírodní peeling očistí pleť od nečistot, je hydratovaná a svěží. Na pohled je navíc pružnější a vypnutější, takže masku můžeme použít i na dekolt a krk. Přírodní výtažky ze lnu dodají pleti zdravý nádech.

Citronově-cukrový peeling

Ingredience: Šťáva z citronu, cukr krystal (možnost také nahrazení za třtinový cukr)
Příprava: Příprava tohoto čisticího prostředku je více než jednoduchá. Rozkrojte půlku citronu, tu vymačkejte a do šťávy vsypejte cukr v poměru 1:4 (mnohem lepší je použít méně šťávy a mnohem více cukru). Pamatujte, že čím více bude ve směsi šťávy z citronu, tím bude kyselejší a tím více může na obličeji štípat.
Použití: Na očištěný obličej naneste vzniklou směs cukru a citronu a zhruba dvě minutky pleť masírujte.
Krystalky cukru (byť polorozpuštěného) budou příjemně masírovat obličej, zároveň dojde k peelingu, díky kterému se pleť vyčistí od odumřelých částeček kůže. Citron navíc bude působit jako dezinfekce. Tento proces není vhodné opakovat příliš často, doporučuji tedy jednou za týden.

Heřmánková lázeň

Ingredience: Heřmánek v jakékoliv podobě (sušený, sypaný jako čajová směs, pytlíkový heřmánkový čaj, čerstvé heřmánkové květy), horká voda
Příprava: Jedná se vlastně o nejjednodušší pleťový přípravek, který je uveden v tomto článku. Jde o to, že je nezbytné připravit si vysoce koncentrovaný heřmánkový čaj. Převařenou vodou (zhruba 1-2dcl) zalijete heřmánek (v případě sypané směsi jde o tři polévkové lžíce, u pytlíkového heřmánku 3-4 pytlíky) a necháte jej pořádně vylouhovat.
Použití: Vylouhovaný a zchladlý čaj poté můžeme přelít do nějaké malé lahvičky, ve které můžeme takto připravený odvar uchovávat zhruba týden. Vylouhovaným heřmánkem každé ráno a večer (před líčením a po odlíčení) pokapeme odličovací tamponky a těmi si vždy očistíme pleť. To můžeme provádět každý den, bez nějakého omezování.
Heřmánek má obrovské uklidňovací schopnosti, které se dají využít nejen při kašli, ale také u unaveného obličeje bez života. Pleti dokáže vrátit zdravý a přirozený nádech, v případě, že máme obličej flekatý od sluníčka, odstín na obličeji krásně sjednotí. Pokud je vaše pleť spíše mastnějšího typu, je pro vás heřmánek dalším plusem.
tužebník jilmový

Maska z černého uhlí

Ingredience: Černé uhlí v tabletách, biologicky nezávadné, tzv. organické tekuté lepidlo (Herkules, Kores)
Příprava & použití: Černé uhlí v tabletách lze koupit v jakékoliv naší lékárně, je to totiž přípravek, který se používá na léčbu akutních i chronických průjmů. Nejen že je ale černé uhlí jako takové velice prospěšné na naše střeva, ale také na naši pleť. Dále je zde uvedeno lepidlo. Jistě si říkáte, co to je za neskutečnou blbinu, ale věřte mi – není. Organické lepidlo je nezávadné, pleť samo o sobě nijak nepoškozuje a obvykle na něj nebývají žádné alergické reakce. Tak či tak, buďte obezřetní a ještě před nanesením masky na obličej ji trošku naneste na kousek kůže na ruce a počkejte, zda se neobjeví fleky apod. Navíc jde toto organické lepidlo lehce umýt.
Osobně upřednostňuji černé uhlí v kapslích, které se dají jednoduše rozdělat, a černý prášek z nich snadno vysypeme. V případě, že koupíte černé uhlí v pevných tabletách, jednoduše je rozdrťte na prášek (pokud nemáte hmoždíř, není problém, stačí hrana paličky na maso). Zhruba čajovou lžičku černého uhlí vsypte do misky a přidejte k ní lžičku lepidla. Uhlí bude prášit, takže lepidlo přidávejte opatrně. Směs poté zamíchejte a nanášejte lžičkou, prsty nebo štětečkem na obličej, obvykle na T-zónu, konkrétně tedy na oblast, kde se nejčastěji vyskytují černé tečky – čelo, nos, brada. Je vhodné před nanesením obličej napařit tak, aby se otevřely póry. Černou směs necháme na obličeji uschnout a následně ji opatrně z obličeje strhneme. Upozorňuju, že lepidlo drží na obličeji opravdu pevně a nejspíš ji budete muset strhávat po menších kouscích. Zároveň s nečistotami se poté budou vytrhávat také minimalistické chloupky. Po odstranění masky omyjte obličej čistou vodou a namažte ji krémem, který běžně používáte.
Maska z černého uhlí je nejvhodnější na vytáhnutí nečistot, konkrétně tedy černých teček. Černé uhlí obsahuje obrovské množství živin a léčivých látek, společně s organickým lepidlem poté tvoří naprosto neškodnou směs, která nám nijak neublíží. Z pórů poměrně dobře vytáhne nečistoty, tento proces však provádějte maximálně jednou za týden.

Tento záznam byl publikován v Krása . Uložit odkaz do záložek.