Nalakujte si nehty s dokonalou přesnost a dlouhotrvajícím účinkem

Každá žena touží po tom, mít krásné ruce. Základem toho je pěstěná manikúra. Jak dosáhnout nejlepších výsledků z pohodlí vlastního domova a mnohem levněji? Nemusíte platit za drahou kosmetičku, pokud znáte pár základních pravidel. Těch se ale musíte držet, aby byl váš výsledek k nerozeznání od profesionální péče.
laky na nehty
·         Připravte své nehty na manikúru
Součástí lakování nehtů je vždycky příprava nehtu na samotné lakování. Prvním krokem je pilování. Je důležité, abyste vždycky pilovala jedním směrem, aby se nehet nenarušil a nelámal. Nejlepší je, když povrch nehtu také přeleštíte leštičkou. Lak potom na nehtu mnohem lépe drží a neodchlipuje se. Nehty vytvarujte do požadovaného tvaru pilníkem.

·         Péče o kůžičku je také přirozená
Pamatujte, že vždy byste měla respektovat jádro vašeho lůžka a nehty pilovat tak, aby byla délka všech nehtů stejná. Poté je také jednodušší se vyrovnat s kůžičkou. Nehtovou kůžičku zjemníte a změkčíte pomocí speciálního oleje na výživu nehtu. Ten byste měla aplikovat třeba pravidelně jednou nebo dvakrát do týdne. Před samotným lakováním ale musí být mastnota z nehtu pryč.

Mnoho vrstev laku vypadá nepřirozeně
Nejdříve nehty nalakujte bezbarvým lakem, tzv. primerem, tedy prvotní vrstvou, která je nejlépe vyživující pro samotný nehet, nebo taková, která váš vlastní nehet dostatečně zpevní. Barevný lak byste pak měla nanést celkem ve dvou vrstvách. První by měla být hmotná, druhá potom krycí, která doplňuje mezery první vrstvy. Třetí vrstvu naneste jenom v případě, že lak stále nedostatečně kryje váš přírodní nehet.

Pamatujte, čím více vrstev laku, tím větší je pravděpodobnost, že se rychle odloupne. Navíc by to mohlo poškodit váš nehet.
červené lístky a nehty
·         Na závěr přetřete ochrannou vrstvou
Barevný lak máte zaschlý. Teď byste měla barevnou vrstvu laku zatřít svrchním lakem, který je ochranný a označený jako „top coat“. Tato vrstva ochrání váš nehet také před tím, aby se snadno zlomil, naštípl nebo jinak poničil.

Tento záznam byl publikován v Krása . Uložit odkaz do záložek.