Sněžítko pro zimní pohodu

Už se těšíte, jak bude v zimě padat sníh, a na Vánoce, které budou celé bílé? Jestli se už nemůžete dočkat zimy a bílého nadělení, vytvořte si doma sněžítko s malinkatým sněhulákem, nebo s roztomilou krajinkou, které vám atmosféru zimy a Vánočních svátků snadno navodí. Možná, že letos nebudou Vánoce opět na sněhu. Ale to nevadí, se sněžítkem si zasněženou Vánoční noc snadno přičarujete. Stačí mít jen trochu fantazie. Nebo sněžítko můžete i někomu milému darovat k Vánocům pod stromeček.
zasněžený les
Na vlastní sněžítko budete potřebovat několik věcí. Jako první si připravíme:
·         Zavařovací sklenici, nebo jinou, hezky vypadající sklenici, která má šroubovací víčko Na docela malé sněžítko vám bohatě vystačí sklenička od přesnídávky.
·         Dále budete potřebovat nějaké maličké zimní dekorace, které do sněžítka patří a na které bude v hotovém sněžítku padat sníh.  Mohou to být například:
v  malinkaté jehličnaté stromečky,
v  droboučcí sněhuláci
v  maličké domečky
v  můžete použít i malé hračky a figurky, které se prodávají v Kinder vajíčkách.
·         Důležitý materiál, který do sněžítka patří je glycerin. Ten se dá snadno zakoupit v lékárně.
·         Na výzdobu jsou nezbytné třpytky.
·         Na pomoc si vezmete tavnou lepící pistoli nebo vteřinové lepidlo.
sněhulák ve sněhu

A začínáme tvořit…

·         Když bude vše připraveno, tak jako první přilepíte tavnou pistolí, nebo vteřinovým lepidlem vámi vybranou dekoraci doprostřed víčka od sklenice.
·         Potom na dno skleničky nasypeme třpytky, které mohou mít i různé barvy a tvary, efekt bude o to lepší, a sněžítko bude těšit hlavně děti.
·         Připravený glycerin naředíme vodou, aby byl pomět dva ku jedné, a tuto směs nalijeme do skleničky pouze tolik, aby dosahovala asi půl centimetru od jejího okraje, ne až po okraj sklenice.
·         Když už je dekorace k víčku přilepená, tak víčko společně s dekorací velmi důkladně přišroubujete na naplněnou sklenici, nebo můžete víčko ke sklenici i přilepit zbývajícím lepidlem, či tavnou pistolí a zatřesete. A potom už jenom obdivujete, jak vám doma krásně chumelí.

Tento záznam byl publikován v Hobby . Uložit odkaz do záložek.