Odložte šampon a kondicionér

Možná také patříte k lidem, kteří začali pátrat po smyslu života, po pravdivých informacích, a postupně odkládáte staré zvyklosti, byť jsou přenášené z generace na generaci, a jež by bylo možno přezdívat „dědičným hříchem“. Různá dogmata a předsudky lidstvo sužují stovky let a dnešní doba v mnoha případech alespoň poodhaluje roušku tajemství.
Soudobá společnost se opírá o mnohé zavedené praktiky z minulosti a ty lživé a nefunkční se začínají hroutit.
kokosová kosmetika
Mnozí z nás si již uvědomují, že jsou zataženi do kolotoče marketingových tahů s cílem čerpat energii od špatně informovaných a ustrašených lidí. Jedním z těch spolehlivých je i teorie umývání vlasů. Nevěříte? Jestliže máte dostatek odvahy, vyzkoušejte zajímavý trik, který praktikují již některé kadeřnice (nejen) v Česku.
bylinný šampon
Reklamní kampaně nás denně masírují výrobky šamponů s kondicionéry a diktují, jak často si pokrývku hlavy umývat, a jaké prostředky použít. Pravda je ale ukrytá někde jinde. Každodenní umývání vlasům škodí. Budete-li aplikovat denně nebo obden šampon s kondicionérem, vaše tělo bude čím dál více produkovat ochranný olejový film a octnete se v kolotoči mastných a nedostatečně vyživených vlasů s roztřepenými konečky, a to vše za drahé peníze.
mytí vlasů

Stačí jen obyčejná voda

K umytí vlasů stačí docela obyčejná voda, zbavíte vlasy prachových částic a zbytků staré kůže . Nepotřebujete ani kondicionér, ani šampon. Tento poznatek není nic revolučního, mnoho lidí tento způsob praktikuje již dlouhou dobu, pouze byste měli přecházet k tomuto kroku postupně. S vlasy je to totiž jako se stravou, organismus si na tento způsob musí přivyknout.
Zpočátku bude produkovat více tukové ochranné vrstvy, ale tomu vypomůžete přírodním šamponem a kondicionérem. Po dobu necelých dvou měsíců budete vlasy umývat směsí dvou kávových lžiček jedlé sody v půl litru vody, která vlasy odmastí šetrně a odstraní i nepříjemný pach mastnoty, cigaretového kouře apod. Roztok opatrně vmasírujte mezi vlasy do pokožky a po několika minutách působení opláchnete kondicionérem vytvořeným z několika lžic jablečného octa. Na závěr vše smyjte vlažnou vodou. Po dvou měsících již umývejte pouze čistou vodou a záhy zjistíte, že vlasová pokrývka zhoustne, bude lesklá a mnohem zdravější.

Tento záznam byl publikován v Krása . Uložit odkaz do záložek.