Půjčí (téměř) každému

Ať sledujete jakékoliv naše médium, lhostejno zda televizi, rozhlas, tisk, internet a podobně, s největší pravděpodobností se vám tam dostane přinejmenším jedné reklamy na nějakou tu půjčku. Výhodnou, skvělou, dokonalou, prostě úžasnou. A sledujete-li média častěji a déle, museli jste už s největší pravděpodobností nabýt skálopevného přesvědčení, že nikomu široko daleko nejde vlastně o nic jiného, než vám půjčit alespoň nějaké ty peníze.
zelený přívěšek

Finanční instituce se o našince doslova přetahují. V reklamní rovině. Jenže když potom člověk takovou půjčku opravdu potřebuje a obrátí se na některou z inzerujících společností, nejspíše tedy na některou z našich bank, záhy zjistí, že to, co se veřejně prezentuje, není zase až tak docela pravda.

Protože banky sice mají peněz na půjčování dost, jenže ty nejsou jen tak pro někoho. Když si o ně člověk zažádá, začne ‚vyšetřování‘.

Banka si žádá doložení výše příjmů, touží po ručitelích nebo jiných garancích, chce potvrzení o tom či onom, ba i do registru dlužníků nahlíží. A pak nejednou dospěje k názoru, že je onen žadatel nevyhovující, že ten jednoduše s nějakou tou půjčkou počítat nemůže. Protože banka si představuje přece jenom někoho lepšího.
váha domu

A co vy, kteří jste podobným sítem neprošli, máte dělat pak? Když ty peníze skutečně potřebujete?

Nebojte se, . Banka vám sice nepůjčila, jenže z toho se přece nestřílí. Když nepůjčili tito, půjčí s velkou pravděpodobností někdo jiný.

Tím někým jiným bývají vesměs nebankovní finanční instituce, nabízející často srovnatelné, ovšem daleko dostupnější produkty. Třeba americkou hypotéku.

V tomto případě se jedná o velmi oblíbenou možnost, jak snadno a rychle přijít k potřebným financím.

Kouzlo americké hypotéky totiž spočívá v tom, že se za ni žadatel zaručuje svojí vlastní nemovitostí. Dá nebankovní společnosti nemovitost coby záruku a může si být jist, že to onu instituci plně uspokojí a tato už následně nedělá drahoty. A peníze snadno a rychle vyplatí, aniž by se starala o žadatelovy příjmy, záznamy v registrech dlužníků a podobně. Ba není důležité ani to, na co člověk ony peníze vlastně potřebuje.

Takže není jediný důvod, proč si právě tuto půjčku nevzít. Třeba i bankám na truc.

Tento záznam byl publikován v Ekonomika . Uložit odkaz do záložek.