Vietnamské město Hue – Proč je navštívit a co zde vidět

Město se nachází ve středním Vietnamu. Populace zde přesahuje 300 tisíc obyvatel.
Od 19. století zde vznikala spousta památek (ať už architektonických či kulturních) a to ve městě i okolí. Od roku 1993 je zapsáno do seznamu UNESCO.
Důvodem, proč Hue navštívit je to, že kromě kulturních památek překypuje velmi pestrou historií, která je velmi poučná a zajímavá.

vietnam

Historie:
Od 16. století bylo město hlavním městem rodu Nguyen. Hue se stalo hlavním městem celé země. Po druhé světové válce se ale hlavním městem stala Hanoj. Konaly se zde například celonárodní konfuciánské zkoušky. V dávných dobách zde sídlil král i dvůr. Při Ženevských dohodách se Hue stalo součástí Jižního Vietnamu. Později, roku 1990 mu byl přiznán status národní kulturní památky a roku 1993 se stalo součástí, jak už víme UNESCO.

vrtulník

Masakr v Hue: Možná jste někdy o tomto masakru slyšeli. Přes 3 000 žen, mužů a dětí při něm zemřelo. Velké množství lidí zde bylo mučeno, znásilněno a pohřbeno za živa.
Byl proveden na základě rozkazů vrchního velitelství Vietnamské lidové armády.
Bitva o Hue: Jednalo se o první střetnutí ofenzívy Tet. Bitva se stala z 30 na 31. ledna 1968 a trvala až do 3. března 1968. Město se podařilo zcela obklíčit a poslední komunisté zemřeli 25. února. Tato bitva byla nejdelší bitvou během ofenzívy Tet roku 1968.

západ slunce

Kulturní památky:

Co se jedná kulturních památek, je jich zde mnoho. Patří mezi ně například zbytky královské pevnosti, několik královských hrobek, Chrám literatury nebo Oltář. Mezi nejznámější památky se řadí například pagoda Thien Mu, kdy její vznik se řadí až do 17. století.
Město není známo pouze svou kulturou, ale také hudbou nebo výbornou kuchyní.
Pokud vás město Hue zaujalo a chtěli byste se o něm dozvědět více, pak neváhejte navštívit .

Tento záznam byl publikován v Dovolená . Uložit odkaz do záložek.