Za letní nevěru může sluníčko

Léto je odjakživa obdobím, kdy se navazují nové vztahy, ale i bourají se ty staré. V létě na dovolené se prostě mnoho lidí chová tak trochu nezodpovědně. Proč právě v létě? Může za to sluníčko.
o   Slunečné počasí zvyšuje množství serotoninu (hormonu štěstí) v těle.
o   Tím se nám zlepšuje nálada a v souvislosti s tím i chuť na sex.
o   A to nejen na hrátky s naším partnerem, ale začínáme se poohlížet i po jiných objektech kolem nás.
mrkající ďáblice
Nejvíce se takové chování projeví na dovolené, kde se cítíme uvolnění a bezstarostní.A vůbec nám nedochází, že toto období za nějakou chvilku skončí a my se budeme muset podívat do očí svému partnerovi. Uvolněné chování je blízké mužům i ženám. Ženy jsou ale o trochu více ohroženy psychicky.
–         Většina mužů nad svou nevěrou mávne rukou a myslí si, že nějaká ta kytička nebo jiná pozornost vše opět v jeho svědomí urovná.
–         Žena je ale naprogramovaná jinak a nevěru si může natolik vyčítat, že nakonec vztah se svým partnerem ukončí.

Happyend nebo pohlavní choroba?

Prázdninové flirtování ale nemusí končit jen bolením hlavy. Stále ještě hrozí všude ve světě pohlavní choroby, které jsou buď špatně léčitelné nebo vůbec neléčitelné. Ačkoliv se o chorobě AIDS už nemluví tolik, jako dřív, rozhodně její hrozba vůbec nepominula. Syfilis je v současnosti podle lékařů jedna z nejnebezpečnějších pohlavních nemocí, jejíž výskyt neustále stoupá. To, že jste právě vy hostitelem této nemoci, nemusíte v první její fázi vůbec rozpoznat. I proto je tak nebezpečná.
nudistická pláž

o   Ale abychom jen nementorovali.
·         Letní románek může skončit i happyendem.
·         Sice se to stává málokdy, ale jsou letní vztahy, které se odehrávaly téměř navlas stejně jako některý z „uvěřitelných“ amerických filmů se zaručeně dobrým koncem a závěrečným potleskem všech přítomných.
·         Třeba právě vy budete mít takové štěstí, kdo ví.

Tento záznam byl publikován v Dovolená . Uložit odkaz do záložek.